فاطمه سلام الله علیها اسوه ی صبر و بصیرت

اگر بخواهیم در صفات و چرایی حجت قرار گرفتن بانوی بی نشان قلم بزنیم یقیناً نه نگارنده این توانایی را دارد و نه صدها جلد کتاب محصور به این امر می شود. باید دانست دختر رسول خدا آنچنان بندگی ای در نزد پروردگارش کرد که خداوند متعال بهترین نعمت الهی یعنی رضایت خود را به او عطا نمود.

خواندن ادامه

وحدت راهکار اساسی حل مشکلات

آنچه که باید دریافت حفظ انسجام درونی و وحدت در کنار دور شدن از فرقه و دودستگی تنها راه برون رفت و زدودن موانع حیاتی نظام اسلامی است. استفاده از ظرفیت‌های کشور زمانی صورت می‌پذیرد که دو دستگی و دو قطبی سازی اطراف محور جامعه، دولت و قوا با یکدیگر قرار نگرفته باشد. به عبارت دیگر هیچ‌گاه نمی‌توان از قوای موجود در یک کشور استفاده نمود مگر تزاحم آن با تفرقه و حاشیه سازی رفع شود.

خواندن ادامه

شارلی ابدو یازده سپتامبری دیگر!

موضوع گیری غربی‌ها نسبت به حوادث تروریستی در قالب تروریست خوب و تروریست بد دسته‌بندی می‌شود. به تعبیر دیگر هر نوع اقدام ددمنشانه اعم از کشتار کودکان و زنان تا ترور هنرمندان و دانشمندان در دایره ضربه زدن به کشور مخالف باشد مشروع و اگر درتهدید منافع ملی آنان باشد ذیل موضوع تروریسم مطرح‌شده و محکوم است.

خواندن ادامه

چرایی شکل گیری داعش در عراق

گروه تروریستی داعش از ضعف‌های سیاسی و امنیتی موجود در عراق و نیز نفوذ گسترده ی حزب بعث در لایه‌های نظامی و اداری دولت، استفاده نموده و با ورود به جغرافیای سیاسی عراق بر آن است تا فشارهای نظامی و اقتصادی در سوریه و شکست‌های پیچیده خود در مناطق سوری را به‌وسیله راهبردهای جدیدی جبران سازد

خواندن ادامه

حسین علیه السلام، رهبر جامعه اسلامی

امام حسین علیه السلام با تمام ظرفیت خود و حتی با همراهی خانواده و اهل بیت خود به سوی مکانی رفت که در آن قرار بود حکومت طاغوت را سرنگون و پرچم حکومت عدله را بر افراشته نماید. در واقع نگاه به امام حسین علیه السلام و قیام عاشواریی ایشان باید در یک منظومه ی فکری و براساس بصیرت باشد تا بتواند راهگشای امت اسلامی در هر عصر و زمانی گردد

خواندن ادامه