سوسنگرد، شهر ایستادگی

سوسنگرد کلید دروازه ی غربی اهواز بود و گرفتن و اشغال آن سبب می‌شد تا وعده ی صدام حسین در تسخیر اهواز عملیاتی شود. وعده ای که فاصله‌اش با اهواز ۶۵ کیلومتر بیشتر نبود.

خواندن ادامه

خنثی کردن تحریم ها با خودباوری و عدم وابستگی به ظرفیت های غرب

دستاوردهایی که دفاع مقدس برای انقلاب اسلامی داشت، هیچ حادثه ای نمی‌توانست آن را به ارمغان آورد، یکی از افت‌های مهم همه ی نظام‌ها توجه به عناصر خارجی و فرا ملی و وابستگی به آن به جای توجه به روحیه ی خودباوری و استفاده از ظرفیت‌های پنهان و آشکار داخلی است. چنین نظام‌هایی که همیشه توجه و پیشرفت خود را در غرب‌زدگی و وابستگی به ظرفیت‌های غرب می‌دانند نه تنها هیچ‌گاه مؤثر و قابل تکیه نیستند بلکه همیشه ابزاری برای استثمار و استعمار هستند.

خواندن ادامه

صدا و سیما عنصر پویایی نظام اسلامی

صدا و سیما سازمانی است که در برابر دیدگان عموم مردم با تمامی ظرفیت ها و رویکرد های اجتماعی٬ فرهنگی٬ سیاسی و… قرار گرفته است. سازمانی که بایستی علاوه بر تأمین نیازهای ضروری و اقناعی مخاطب٬ تقویت هویت اجتماعی و انقلابی – اسلامی را در دستور کار قرار داده و مصلحت اجتماعی را بر اساس ترغیب میل آنان به مصالح تنظیم نماید.

خواندن ادامه

قدس شریف و انتفاضه ای دیگر

پس از حمله رژیم صهیونیستی به منطقه نوار غزه برای سرکوب مقاومت و مقابله با هر نوع تحرک علیه امنیت ملی خود، فلسطینی‌های ساکن مناطق اشغالی بار دیگر همدلانه به مبارزه با رژیم صهیونیستی اندیشیدند.

خواندن ادامه

جوان انقلابی، ستون خیمه‌گاه انقلاب

جوان مؤمن انقلابی، جوانی است که ضمن توجه به تحصیل دقیق، رعایت تقوا، تخصص گرایی و کسب مهارت، همراه باروحیه‌ی شجاعت، آینده‌نگر و متکی به نصرت الهی که به‌عنوان یک اصول خود برگزیده و آن را در خدمت به جامعه و اهداف انقلاب کاربردی می‌نماید.

خواندن ادامه

نفوذ در قلب غرب

حضور مسلمانان و نیز استفاده آنان از تبلیغات رسانه ای توانست پدیده ای را در جهان غرب ایجاد کند که با عبارت «گنج مفقود شده‌ی هویت انسانی» شناخته شد. گنجی که نیازهای مادی و معنوی حقیقی انسان را بر اساس هم‌سویی با خلقت انسان برآورده و درمانی برای دردهای نامشخص روحی و روانی او گردید

خواندن ادامه

نظم نوین جهانی: گذشته،حال و آینده؛

درتمندی روز افزون انقلاب اسلامی ایران در منطقه و حتی جهان است که توانست با انتخاب یک گزینه علیه تمام جهان مقاومت کند. گزینه ای همچون استقلال طلبی، آزادگی و بندگی خدا، گزینه‌هایی که می‌تواند توکل و امید به نصرت الهی را همراه خود کند و در برابر هر سدی، انقلاب اسلامی ایران را پیروز گرداند و موفقیت‌های چشمگیری را نصیب این کشور نماید.

خواندن ادامه