اردوغانیسم به جای کمالیسم

راهبردهای غلط و فاحش سیاست خارجه‌ی ترکیه خبر از آن می‌دهد که با ورود ترکیه به بازی‌های مستکبرین، دیگر پایداری و صلابت درونی حزب اردوغان قابل انسجام نیست و تفکر و اندیشه ی اردوغانیسم سازی ترکیه رو به افول خواهد داد و کشور دچار حواشی مختلفی می‌گردد.

خواندن ادامه

چرایی شکل گیری داعش در عراق

گروه تروریستی داعش از ضعف‌های سیاسی و امنیتی موجود در عراق و نیز نفوذ گسترده ی حزب بعث در لایه‌های نظامی و اداری دولت، استفاده نموده و با ورود به جغرافیای سیاسی عراق بر آن است تا فشارهای نظامی و اقتصادی در سوریه و شکست‌های پیچیده خود در مناطق سوری را به‌وسیله راهبردهای جدیدی جبران سازد

خواندن ادامه

حسین علیه السلام، رهبر جامعه اسلامی

امام حسین علیه السلام با تمام ظرفیت خود و حتی با همراهی خانواده و اهل بیت خود به سوی مکانی رفت که در آن قرار بود حکومت طاغوت را سرنگون و پرچم حکومت عدله را بر افراشته نماید. در واقع نگاه به امام حسین علیه السلام و قیام عاشواریی ایشان باید در یک منظومه ی فکری و براساس بصیرت باشد تا بتواند راهگشای امت اسلامی در هر عصر و زمانی گردد

خواندن ادامه

بحرین در تلاطم سیاسی – امنیتی

آل خلیفه این بار سراغ کشوری رفت که در نابودی آزادی‌خواهی، پیر استعمار نامیده می‌شود و تمام تلاشش تفرقه‌انگیزی و منفعت‌طلبی است. انعقاد توافق نظامی با انگلیس به منظور حضور و جایگزینی این کشور در بحرین به جای آمریکا خود گواه آن است اوضاع بیداری اسلامی در بحرین و خطر سقوط آل خلیفه چه میزان به واقعیت نزدیک بوده و اجرایی شدن آنچه خطراتی را به این رژیم و دیگر همسایگانش وارد می‌نماید.

خواندن ادامه

بررسی جوادث اخیر مصر

اشتباهات راهبردی جریان اخوان به‌پای ملت مبارز مصر نوشته شد و اسلام‌گرایان مصر نه تنها در دوران مرسی نتوانستند رشد کنند بلکه در بخشی سرکوب و به حاشیه رفتند و جریان مقاومت دچار مشکلات فراوان گردید. تا جایی که بحران سوریه بخشی از آن بوده است. درواقع این مشکلات به همراه نفوذ سکولارهای طرفدار مبارک سرانجام به سود آمریکا و حامیان آن در منطقه گردید و توانست مسیر اصلی انقلاب را منحرف سازد.

خواندن ادامه

شورای عالی فرهنگی، قرارگاه مدیریت فرهنگی کشور

شورای عالی انقلاب فرهنگی مغز افزار و اتاق فکر و هدایت جریان فرهنگی کشور است. نهادی که باید با برنامه ریزی دقیق پیرامون جبهه ی فرهنگی انقلاب اسلامی، ضمن شناسایی ظرفیت و پتانسیل داخلی از شیوه و ابزار نوین تهاجم فرهنگی غافل نباشد. رخدادی که می تواند با نگاه کلان و استفاده از عناصر مؤمن و متقی، کمک شایانی به حفاظت و صیانت از انقلاب اسلامی و فرهنگ حاکم بر آن نماید.

خواندن ادامه

دشمن شناسی درس عظیم اربعین حسینی

پیام اجتماع عظیم حسینیون در اربعین امسال قادر است تا به جهانیان بفهماند داشتن بصیرت، شناخت دشمن و مرزبندی و٬ مقابله با آن نه تنها مصروف به عصر امام حسین علیه السلام نیست بلکه در تمامی عصرها مبارزه با حق و باطل٬ خیر و شر وجود دارد.

خواندن ادامه

انحراف در مسیر آزادی خواهی

ایالت متحده آمریکا با انتشار این گزارش علاوه بر آنکه بخشی از جنایت‌های خود را افشا نمود سعی نمود جریان رقیب درونی خود را به حاشیه راند و مسائل و معضلات اجتماعی خویش را به فراموشی در افکار عمومی سوق دهد، راهبرد کدخدا محوری را در جهان مطرح سازد.

خواندن ادامه

چین نجات‌ دهنده اقتصاد آمریکا خواهد شد؟

راهبرد ارائه شده از سوی دولت آمریکا به اهمیت منطقه‌ی پاسیفیک و توجه به آن به عنوان ظرفیت عظیم اقتصادی و صنعتی توجه نموده و اشاره دارد که ایالت متحده آمریکا بایستی تا سال ۲۰۲۰ راهبرد اصلی‌اش در منطقه ی شرق آسیا باشد.

خواندن ادامه

انصار الله و نوید نظم نوین جهانی

با پیگیری مسئله یمن در سیاست خارجه کشور، جمهوری اسلامی ایران می‌تواند با مدیریت موج اخیر بیداری اسلامی، سبب شود تا سو استفاده کنندگان نتوانند با رفتاری غیراخلاقی مانع از شکل‌گیری نظم نوین در منطقه شوند.

خواندن ادامه