فاطمه سلام الله علیها اسوه ی صبر و بصیرت

اگر بخواهیم در صفات و چرایی حجت قرار گرفتن بانوی بی نشان قلم بزنیم یقیناً نه نگارنده این توانایی را دارد و نه صدها جلد کتاب محصور به این امر می شود. باید دانست دختر رسول خدا آنچنان بندگی ای در نزد پروردگارش کرد که خداوند متعال بهترین نعمت الهی یعنی رضایت خود را به او عطا نمود.

خواندن ادامه

کنیست عمری کوتاه‌تر از یک تار عنکبوت

انتخابات کنیست حاکی از آن بود که اسرائیل دچار خلاء شدید سیاسی است. مشارکت کمتر از ۵۰ درصدی فاجعه ای دیگر در سرزمین اسرائیل است. اما با وجود قومیت گرایی بیش از حد شهرک نشینان احتمال قوی لیکود بتواند پیروز انتخابات گردد و با ائتلاف تشکیل کابینه دهد.

خواندن ادامه

نگاه اجمالی به افغانستان پس از اشغال

حضور نظامی آمریکا در افغانستان و اشغال این کشور توسط ائتلاف مبارزه با تروریسم نه تنها نتوانست ریشه تکفیر و تروریست را در افغانستان خشک کند بلکه امروزه شاهد هستیم طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی قدرتمند‌تر از گذشته با دستگاه اطلاعاتی غرب همکاری می‌کنند.

خواندن ادامه

آیا رژیم صهیونیستی به درعا و القنیطره حمله می‌کند؟

حضور نظامی مقاومت در منطقه‌ی درعا و القنیطره و ضربات سخت این گروه بر پیکره‌ی تروریسم در منطقه، آشفتگی بسیار زیادی را برای اسرائیل و سران رژیم صهیونیستی ایجاد کرد. حال باید دید آیا رژیم صهیونیستی خطای راهبردی خود در حمله به سوریه را بار دیگر تکرار میکند یا خیر ؟

خواندن ادامه

یمن در روزه‌های آینده با چه حوادثی روبرو است؟

پس از دو دوره انقلاب درونی به ویژه انقلاب اخیر که از لایه‌های پایینی تغییر را در دستور کار قرار داد و به لایحه‌های بالایی رسید خاصه‌ی اکثریت یمنی‌هایی است که فساد اداری، مالی و اقتصادی به ویژه وابستگی به اجانب آنان را خسته و آشفته نمود و بر آن هستند تا با استفاده از حضور مداوم در خیابان‌ها ضمن پاسداری از انقلاب مقابله با تفرقه‌افکنان را نیز در دستور کار قرار داده و آن را خنثی نماید.

خواندن ادامه

نبل و الزهرا دو شهر فراموش شده

با وجود رسانه‌های مختلف چه در داخل و چه در خارج باید پرسید چه انگیزه‌ای مانع از آن است که اخبار نبل و الزهرا به اطلاع جهانیان رسانده نشود و چرا این دو شهر جانانه پس از چهار سال هنوز همچون روز اول مقاومت می‌کند؟

خواندن ادامه

لیبی به کدامین سمت خواهد رفت؟

بررسی حوادث اخیر لیبی دو سناریوی را برای آینده‌ي این کشور متحمل می‌داند. وقوع هر یک نیازمند شکل گیری وفاق میان سران غربی – عربی منطقه است. از سویی ادامه‌ی موج بیداری اسلامی به توقف تقسیم لیبی منجر می شود و از سوی دیگر افزایش درگیری ها در عراق و سوریه می تواند منجر به تقسیم لیبی گردد.

خواندن ادامه

غزه محصور ترین نقطه جهان

مغفول ماندن مسئله غزه در رسانه نشان از سناریوی جدیدی می‌دهد که می‌خواهد نگذارند مقاومت دوباره قدرتمند‌تر از گذشته در برابر رژيم صهیونیستی ایستادگی کند و مسئله فلسطین را برای همیشه از بین ببرند.

خواندن ادامه