در باره ی ما

IMG_20140816_160802

مرداد ماه و در اوج تابستان در خانواده ای سنتی بدنیا آمدم . از دست دادن پدر در اوایل کودکی بار مسئولیت را بر دوش مادر گذاشت. او ما را با روضه ی حسین علیه السلام و در منزلی که به عشق امام حسین علیه السلام، حسینیه شد، بزرگ کرد. رشد و نمو ما همراه شد با دیدن سختی ها و فعالیت های پدرانه ی مادر و دعای او در حق ما،

در همان اوایل کودکی، مادر مرا به کلاس قران می فرستاد و خواند همراه با تجوید را دغدغه ی اصلی خویش می دانست. فراگرفتن خط عربی در کتابچه های عم جزء بسیار لذت بخش بود. هرچند بعدها با ثبت نام در کانون میثاق بسیج رسما عضو بسیج شدم ولی لذت کودکی و فراگرفتن قرآن توسط یک انسان دلسوز هنوز برای قلبم تازگی دارد .

پس از فرا گرفتن علوم نظری و فارغ التحصیلی از مقطع دبیرستان، دانشگاه رفتن برایم اولویت اصلی شد. اما نمی دانم دعای مادر با قلبم و روانم چه کرد. ختم زیارت عاشورا و حدیث کساء جهت منصرف شدن من از دانشگاه و رفتن به حوزه، مرا با راهیان سرزمین نور آشنا کرد و همین باعث شد فضای موجود در میادین جنگ، سجدگاه عارفان اصیل، مرا منقلب و به فکر وا دارد. حضور در دانشگاه و محسبات آن مرا مجبور کرد دوباره در خود فکر کنم، در خود نگاهی کنم و ببینم کدام امر واجبی در زمین مانده است . گفتن یا لیتنا کنت معکم برایم تنها یک فکر نبود. مرا مجبور به هجرت به قم کرد و در آنجا یک سال بدون اینکه هیچ اقدامی کنم منزلی استیجار کردم و به آشنایی با فضای تحصیلی حوزه و مقایسه آن با سبک زندگی دانشگاه کرد .حضوری که هیچگاه دیگر برایم تجربه نشد و همجواری با بی بی کریمه مرا در درون گمشده ی خود بیشتر فروبرد . با آغاز ثبت نام حوزه، دفترچه آن را خریداری و پست کردم. موقعیت امتحان : بابل مدرسه ی فیضیه، اولویت اول برای امتحان : حوزه ی علمیه ی امام خمینی ره تهران، حضور در امتحان و نیز شرکت در مصاحبه برایم تازگی داشت. رسم خوبی که همراه شد با اولین سفر به مشهد و زیارت امام هما و صاحب نفوس همه انسان هاو اجازه برای طلبگی،هرچند این حضور در مدرسه بزرگ توفیق سه ساله ای بود ولی با تغییر مدرسه فضای جدید و علمی بهتری ایجاد شد تا که الان نیز با ان همراه هستم و طلبگی و سربازی بزرگترین انسان تاریخ و منجی عالم بشریت را یک موهبت الهی می دانم .

آغاز دوران طلبگی و ایجاد فتنه در کشور و درنهایت ورود به عرصه برای دفاع از انقلاب، مرا واداشت تا بیشتر در مسائل اعتقادی مطالعه نمایم و سراغ اندیشه ی رهبری معظم انقلاب و امام راحل به عنوان بزرگترین مردان عصر حاضر بروم. این مطالعه دیدگاه جدیدی در برابرم باز کرد و من را مجبور به فعالیت بشتر در عرصه ی سیاسی، اجتماعی و برنامه ریزی کرد . وجود یک تفکر راهبردی در این عرصه بیشتر احساس شد و من برای اساس اسلوب اساسی حوزه که هر فردی بایستی یک وظیفه را بر دوش خود بگیرد و بار را حمل نماید به دنبال آموزش کلاسیک ان روش رفتم و آن را فرا گرفتم . فرا گرفتن و قبول خادمی مختلف در چند موسسه و سازمان به انسان فهماند که مسئولیت پذیری بسیار سخت است . هرچند اگر کار واجب شود دیگر خذ بالقوه است و انسان باید سخت فعالیت نماید . این دغدغه ها سرانجام با مطالعه و فارغ التحصیلی از حقوق و نیز پرداختن به مطالعه در فلسفه همراه شد.

نقش همسرم در زندگی من را باید برجسته ترین بخش زندگی دانست. وی در تمامی نبودن ها، دور بودن ها و فعالیت های مختلف من در کنارم تحمل کرد و از خدا برایش عاقبت بخیری و طول عمر مسئلت دارم.

فعالیت در این عرصه مرا وادار نمود تا جدای از مسئولیت اداری و سازمانی، پژوهشگری را به عنوان یک علاقه در خود زنده نگه دارم و مطالعه را به عنوان یک اولویت همیشگی بر خود لازم بدانم، در همین راستا با راه اندازی اندیشکده مطالعات جهان اسلام بر آن هستم تا بدین وسیله دین خود را نسبت به انقلاب اسلامی و نگاه جهان امامین انقلاب انجام دهم. ان شا الله خداوند از همه اشتباهات، کم کاری ها، موانع ایجاد شده و… بگذرد و مرا در راهی که خود می داند صلاح امتش است یاری نماید و تمام توانم را با نصرت خود همراه کند تا شاید ان تنصر الله ینصرکم بخشی از ان باشد . بخش که بتواند ضمن صیانت از انقلاب اسلامی و یاری رساندن ولی امر مسلیمن جهان، تسریعی در تشکیل حکومت اسلامی در سراسر جهان با پرچم داری آخرین منجی بشریت باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>